H παρούσα σελίδα διατηρείται για λόγους αρχείου της περίοδου 2012 ως και 2015 (Ιούλιος) και δεν είναι ενεργή.

Τελευταία Νέα

Ξεχωριστή χρονιά στο beach volley για την Ηλέκτρα Αγριόδημου!

  Μετά από ένα επίπονο καλοκαίρι αφοσίωσης και σκληρής προπόνησης στο beach volley, οι κόποι της Ηλέκτρας Αγριόδη...

Περiσσότερα >>

Πρόγραμμα Α2 Εθνικής Κατηγορίας γυναικών 2015/2016

  Πραγματοποιήθηκαν την Τρίτη 4 Αυγούστου, στα γραφεία της ΕΟΠΕ, στο   ΟΑΚΑ, οι κληρώσεις  των πρωταθλημάτων της ...

Περiσσότερα >>

Αλλαγή σελίδας στο τμήμα βόλεϊ του Γ.Σ. Χαλανδρίου

  Η ανακοίνωση του προέδρου του συλλόγου κ. Νίκου Πανταζή :   Αγαπητοί γονείς   Σας γνωρίζουμε ότι ο Γυμναστικός...

Περiσσότερα >>

Οι όμιλοι της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών 20152016

  Με 40 ομάδες θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας   γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2015-201...

Περiσσότερα >>

Οι όμιλοι της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών 20152016

 

Με 40 ομάδες θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας

 

γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016. Οι ομάδες έχουν

 

χωριστεί,  γεωγραφικά, σε δύο ομίλους Βορρά και Νότου, ενώ υπάρχουν

 

και δύο υποόμιλοι ανά γεωγραφική περιοχή. Ο Γ.Σ. Χαλανδρίου θα αγωνιστεί

 

στο Β΄ υπόομιλο του Νότου μαζί με τις εξής ομάδες :

 

 

A.O. Ακρίτας Καλαμάτας, Α.Ο. Θρίαμβος Χαϊδαρίου, Α.Σ.Π. Ίωνες,


Α.Σ. Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, Α.Σ.Π. Κόρινθος Γ.Σ. Μεσσηνιακός,


Α.Ο. Παλλήνης, Γ.Σ. Πανιώνιος, Γ.Σ. Πετρούπολης, Α.Ο. Πορφύρας



Στον Α΄ υπόομιλο του Νότου θα συμμετάσχουν οι εξής ομάδες :

 

 

 

Α.Ε. Αγίας Παρασκευής, Α.Ο. Αιγάλεω, Φ.Ο. Βριλησσίων,


Γ.Σ. Ηρακλής Κηφισιάς, Ζηρίνειος Α.Ο.Ν., Α.Ο. Τραχώνων,


Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας, Ηλυσιακός Α.Ο., Α.Σ. Παγγεραγωτικός


Λέσβου, Α.Σ. Αναγέννηση Σάμου και Άθλεση Ηρακλείου.



 

 

Στον Α΄ υπόομιλο του Βορρά θα αγωνιστούν οι εξής ομάδες :

 

 

ΣΑΑΚ Ανατόλια, Α.Σ. Γιάννενα, Α.Σ. Ελπίδα Αμπελοκήπων,


Α.Ο. Ηρακλής Ιωαννίνων, Α.Σ. Καμπανιακός, Α.Π.Σ. Ναύαρχου


Βότση, Μ.Α.Σ. Νέα Γένια, Γ.Σ.Γ. Νίκη, Α.Σ. Ποσειδώνας Βέροιας.

 

 

Στο Β΄υπόομιλο του Βορρά τοποθετήθηκαν οι εξής ομάδες :

 

A.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων, Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας, Γ.Σ. Ηρακλής,


Α.Σ.Κ. Λαγκαδά, Ε.Α.Λάρισας, Α.Σ. Μακεδόνες, Πήγασος Πολίχνης,


Ε.Ο. Σταυρούπολης, Δ.Α.Σ. Ωραιωκάστρου



Η κλήρωση για τις αγωνιστικές θα γίνει αρχές Σεπτεμβρίου.

 

 

P.S. Για να δείτε τη Γενική προκήρυξη πρωταθλημάτων 2015-2016,


κάντε click εδώ

 

P.S.1. Για να δείτε την Ειδική προκήρυξη του πρωταθλήματος της

 

Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών και τον τρόπο διεξαγωγής


του πρωταθλήματος, κάντε click εδώ.

 

P.S.2 Είναι πολύ χρήσιμο να δείτε το calendary που έβγαλε η ΕΟΠΕ

 

και περιλαμβάνει ακριβείς ημερομηνίες με όλες τις προγραμματισμένες


αγωνιστικές υποχρεώσεις των ομάδων, σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

 

Μπορείτε να το δείτε εδώ.